Materace Termoelastyczne

Materace termoelastyczne

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup materaca termoelastycznego. Choć model ten nie należy do najtańszych, skutecznie przyciąga uwagę kupujących. Co w takim razie sprawia, że klienci tak chętnie wybierają to rozwiązanie? Przede wszystkim żaden materac nie zapewnia tak wysokiego poziomu komfortu. Różnica między zwykłym materacem a materacem termoelastycznym może okazać się na tyle duża, iż wiele osób będzie chciało wprowadzić to udogodnienie na stałe.

Niezwykła wygoda, jaką zapewniają materace termoelastyczne, wynika z materiałów użytych do ich produkcji. Wkład materaca wykonuje się ze specjalnej pianki, która idealnie dopasowuje się do kształtu i temperatury ciała, reagując nawet na najdrobniejszy nacisk ciała na podłoże. Pianka ta, nazywana pianką Visco lub pianką z pamięcią składa się z poliuretanu - sprężystego materiału, który w reakcji na ciepło ciała odkształca się i układa zgodnie z krzywiznami ciała człowieka. W celu zapewniania użytkownikom optymalnych warunków do snu w modelach termoelastycznych łączy się kilka rodzajów pianki. Właśnie takie materace dostępne są w ofercie naszego sklepu.

Zalety materaców termoelastycznych.

Spanie na materacu termoelastycznym umożliwia utrzymanie kręgosłupa w prawidłowym położeniu, a także zmniejsza ryzyko pojawienia się odleżyn. Takie podłoże korzystnie wpływa na mięśnie, chroniąc przed cierpnięciem kończyn i karku. Kładąc się na miękkim i wygodnym materacu znacznie łatwiej jest znaleźć wygodną pozycję i szybciej zasnąć.

Jakie cechy powinien posiadać materac termoelastyczny

Dobrej jakości materac termoelastyczny posiada:

  • twarde, stabilne podbicie
  • skuteczną wentylację
  • piankę termoelastyczną i wysokoelastyczną
  • zdejmowany pokrowiec łatwy do utrzymania w czystości
  • właściwości antyalergiczne

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą materaców piankowych z pianką termoelastyczną oraz innych modeli, w tym materaców kieszonkowych i lateksowych.

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-34 z 34 pozycji
Aktywne filtry

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło