Materace Kieszonkowe

Jeśli stoją Państwo przed wyborem nowego materaca i rozważany jest zakup modelu o konstrukcji sprężynowej, warto zastanowić się nad nabyciem materaca kieszonkowego. Ten typ materaca charakteryzuje się wieloletnią trwałością oraz wysoką wygodą użytkowania. Nie ma więc powodów do obaw, iż w trakcie eksploatacji sprężyny zaczną wystawać z materaca.

Jak działają materace kieszonkowe?

Atutem materacy kieszonkowych jest ich przemyślana konstrukcja – każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że wywołanie nacisku na konkretny punkt nie powoduje ruchu w pozostałych częściach materaca. Kieszenie utrzymują również stabilność poszczególnych sprężyn. Zapobiega to ich przemieszczaniu oraz eliminuje ryzyko wychodzenia na zewnątrz. Materace kieszeniowe odpowiednio rozkładają ciężar ciała i łatwo dostosowują się do kształtu kręgosłupa, co daje gwarancję zdrowego i komfortowego snu.

Kupując materac sprężynowy należy zastanowić się nad jego twardością. Posiadamy m.in. modele o dwóch stopniach twardości. Przykładowo w materacu kieszeniowym Alkara jedna strona pokryta jest kokosem o twardości 4/5, natomiast druga, bez kokosu charakteryzuje się twardością 3/5. Użytkownik może więc wybierać stronę materaca na której śpi zgodnie ze swoimi preferencjami.

Czym różni się materac kieszeniowy od materaca bonellowego

Obydwa materace różnią się budową i rozmieszczeniem sprężyn. Materac bonellowy zawiera sprężyny w kształcie klepsydry, natomiast kieszeniowy w formie wspomnianych już kieszeni/woreczków. Nacisk ciała na wypełnienie bonellowe powoduje, że powstające odkształcenie jest równomierne na całej powierzchni materaca. Natomiast w wypełnieniu kieszeniowym taki efekt nie występuje. Z tego względu materac bonellowi będzie lepszy dla osób śpiących osobno, a kieszeniowy dla pary, ponieważ zmiana położenia ciała drugiej osoby nie będzie wyczuwalna.

Materace to integralny element łóżka. Jeśli wybiorą już Państwo wypełnienie dopasowane do indywidualnych potrzeb, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych drewnianych łóżek. Materace sprężynowe stosowane są przede wszystkim w łóżkach kontynentalnych jako materace nawierzchniowe.

Jest 66 produktów.

Pokazano 1-50 z 66 pozycji
Aktywne filtry

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło