Łóżka Kontynentalne

Łóżka kontynentalne to swoisty rodzaj łóżek tapicerowanych. Ich cechą charakterystyczną jest konstrukcja składająca się ze skrzyni i materaca, przy czym zarówno skrzynia, jak i boki materaca obszyte są tkaniną tworząc spójną całość. Wspomniana skrzynia to tzw. box spring, który zastępuje stelaż.

Jeśli chodzi o materace, łóżko kontynentalne zawiera w sobie dwa rodzaje: materac właściwy oraz nawierzchniowy, inaczej topper. Materac właściwy zbudowany jest ze sprężyn kieszeniowych lub bonellowych, natomiast topper jest cienki i pełni funkcję ochronną przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. 

Dzięki tak specyficznej i precyzyjnej konstrukcji łóżka kontynentalne uważane są za modele o najwyższej jakości i żywotności. Ich kupno jest zatem inwestycją na cale życie. Do zalet wspomnianych łóżek zalicza się niebywały komfort, który zapewniają dwie, a niekiedy aż trzy warstwy materacy sypialnianych, ich duże rozmiary oraz wysokość niespotykaną w żadnych tradycyjnych modelach. To wszystko sprawia, że łóżka kontynentalne są nie tylko wygodne, ale również bardzo oryginalne.

Pochodzenia i nazwa łóżek kontynentalnych

Skoro poznałeś już niezaprzeczalne zalety łóżek kontynentalnych, warto poświęcić nieco miejsca na wyjaśnienie, skąd wzięła się ich nazwa. Kontynent w nazwie to Europa, która w dawniejszej świadomości funkcjonowała w opozycji do Wysp Brytyjskich. Wszystko więc, co pochodziło z Brytanii, nazywane było wyspiarskim, a rzeczy pochodzące z lądowej części Europy nazywane były kontynentalnymi. Aby jednak nieco skomplikować sprawy, trzeba dodać, że to Anglikom zawdzięczamy łóżka kontynentalne w ich współczesnym kształcie. Można przypuszczać, że dawni mieszkańcy Wysp podpatrzyli konstrukcje łóżek gdzieś na kontynencie, po czym rozwinęli koncepcję już u siebie, na pamiątkę określając meble znanym do dziś mianem. Kolejnym rozdziałem w historii łóżek kontynentalnych była ich wielka kariera w Ameryce, dzięki czemu stały się popularne na całym świecie, wchodząc w skład obowiązkowego wyposażenia niemal każdego hotelu.

Jest 36 produktów.

Pokazano 1-36 z 36 pozycji
Aktywne filtry

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło