Czym charakteryzują się meble w stylu prowansalskim?

w: Blog Meble K&D na:
Czym charakteryzują się meble w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski pochodzi, jak nietrudno się domyślić, z Prowansji, czyli południowego regionu Francji, który charakteryzuje się lawendowymi polami, promieniami ciepłego słońca i zapachem świeżych ziół. Wnętrza urządzone w tym stylu powinny być przyjemne dla oka, przytulne, a jednocześnie jasne i pełne naturalnych akcentów. Muszą zachęcać do spokojnego relaksu w zaciszu własnego domu. Bardzo ważnym elementem wyposażenia wnętrz prowansalskich są wysokiej jakości meble drewniane.

Jasne, sielskie, naturalne

Wnętrza urządzone w stylu prowansalskim to esencja sielskości, spokoju i relaksu. Takie też powinny być zastosowane w nich meble wykonane z naturalnego drewna. Z pozoru proste i skromne komody, witryny, kredensy, szafy i szafki mogą być ozdobione delikatnymi motywami, np. florystycznymi. Trzeba jednak zachować umiar, gdyż styl prowansalski daleki jest od przepychu. Znacznie bardziej liczy się subtelne piękno oraz funkcjonalność. Niekiedy jednak występują na nich drobne rzeźbienia czy dekory, które podkreślają ich wyjątkowość.

Meble w stylu prowansalskich najczęściej występują w jasnych odcieniach: bieli, naturalnych beżach, szarościach lub delikatnych zieleniach albo fiolecie (nawiązującym do lawendowych pól). Bardzo często można zauważyć na nich modne “przecierki”, czyli ślady wizualnego postarzenia mebli.

Szczególnie cenione są meble drewniane z blatami z naturalnego drewna dębowego. Mogą być zastosowane praktycznie w każdym wnętrzu, począwszy od salonu, poprzez jadalnię, sypialnię, a nawet gustowny przedpokój.

Doskonały przykładem są meble z kolekcji PROWANSJA dostępne w naszej firmie. Są wykonane z drewna olchowego i dębowego (blaty). Wykończone zostały farbą akrylową w delikatnym odcieniu. Z kolei dębowy blat zachowany został w naturalnym odcieniu poprzez wykończenie olejem. W tej kolekcji znaleźć można m.in. komody, kredensy, witryny, szafy, łóżka, kredensy, stoliki kawowe. Zachwycają nie tylko swoim unikalnym wyglądem, ale również funkcjonalności, trwałością i wytrzymałością.

W stylu prowansalskim może być zaaranżowane całe mieszkanie, ale z powodzeniem stosowane są też pojedyncze meble, które wprowadzają do wnętrza przyjemny akcent Lazurowego Wybrzeża.

 

 

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło