Do jakich wnętrz pasują meble z litego drewna?

w: Blog Meble K&D na:

Meble z drewna litego są bardzo wartościowe, gdyż zostały wykonane w całości z tego szlachetnego, naturalnego surowca. Są to wyroby w pełni drewniane i wykazują pełnię właściwości, jakimi cechuje się dany gatunek drewna. Wyróżniają się wysoką jakością i precyzją wykonania. A trzeba przy tym pamiętać, że drewno to surowiec dość wymagający, więc cały proces produkcji mebli jest dość czasochłonny i kilkuetapowy.

Chociaż trendy w aranżacji wnętrz się zmieniają, meble z drewna litego nieustannie są w modzie. Ich ponadczasowość i uniwersalne zastosowanie w dużej mierze wynika z faktu, że są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Czy jednak będą pasować do każdego współczesnego wnętrza?

Uniwersalne i ponadczasowe meble z drewna litego

Lite drewno wyróżnia się stylowym wyglądem. Niekiedy na ich powierzchni widoczny jest charakterystyczny dla poszczególnych gatunków rysunek słojów. To dodaje im dodatkowego uroku, podnosi ich walory wizualne i przyciąga wzrok. Dzięki takim meblom wnętrze z całą pewnością zyska na elegancji. A jednocześnie naturalne drewno jest bardzo ciepłe, dlatego sprawia, że pomieszczenie będzie bardzo przytulne.

Jednym z podstawowych zalet mebli drewnianych jest ich uniwersalność. Nadają się praktycznie do każdego wnętrza, bez względu na to, jaki jest zamysł aranżacyjny. Drewno świetnie komponuje się ze wszystkimi popularnymi materiałami używanymi do wykańczania wnętrz - stalą, aluminium, szkłem, tworzywami sztucznymi czy wszelkiego rodzaju tkaninami. Oczywistym wyborem jest zastosowanie mebli drewnianych we wnętrzach urządzonych klasycznie, a także w stylu prowansalskim lub rustykalnym. Jednak nie mniej ciekawie będą się prezentowały w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, nawet industrialnym czy glamour.

Meble z drewna litego doceniane są również za swoją trwałość i ponadczasowość. Przy odrobinie uwagi poświęconej na ich odpowiednią pielęgnację, będziemy cieszyć się nimi przez wiele długich lat. Są to wysokojakościowe przedmioty, tworzone z pasją i wyjątkową precyzją, co dodatkowo podnosi ich wartość. 

 

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło