Jakie meble przydadzą się do stworzenia przytulnego kącika czytelniczego?

w: Blog Meble K&D na:
Jakie meble przydadzą się do stworzenia przytulnego kącika czytelniczego?

Każdy, kto uwielbia spędzać wieczory na czytaniu książek, z pewnością marzy o stworzeniu przytulnego kącika, w którym będzie mógł oddawać się swojej pasji. Wbrew pozorom wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka mebli oraz prostych dodatków, aby zorganizować klimatyczne miejsce, które wręcz zaprasza do zatopienia się w ulubionej lekturze.

Jakie meble wybrać do kącika czytelniczego w domu?

Nie ulega wątpliwości, że zupełną podstawą okażą się odpowiednie meble. Co istotne, nawet właściciele niewielkiego metrażu mogą pozwolić sobie na urządzenie takiego urokliwego kącika. W tym przypadku należy jednak dobrze przemyśleć umiejscowienie całego wyposażenia.

Na samym początku należy wybrać mebel, który nie tylko pomieści wszystkie książki, ale także nada otoczeniu odpowiedniego klimatu. Podpowiadamy, że najlepszym wyborem okażą się witryny drewniane. Biblioteczki, mimo swojego uroku, są nieco niepraktyczne, ponieważ dopuszczają do przechowywanych książek kurz. Witryny zabezpieczają je natomiast przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Żeby móc zatopić się w lekturze, trzeba wygodnie usiąść. Z tego powodu musisz zaopatrzyć się również w krzesło lub fotel. Pierwsza opcja okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdzie liczy się każdy centymetr. Fotel sprawdzi się z kolei w większych pokojach, gdzie oszczędność miejsca nie jest tak istotna.

Powyższe meble to zupełna podstawa konieczna do stworzenia kącika czytelniczego. Zalecamy, aby zakupić także niewielki stolik kawowy, na którym będzie można odłożyć książkę oraz umieścić napój umilający czytanie.

Jak urządzić kącik czytelniczy?

Aby stworzyć wyjątkowy klimat w kąciku czytelniczym, warto zaopatrzyć się także w kilka odpowiednich dodatków. Proste dekoracje potrafią znacząco odmienić charakter danego pomieszczenia, dlatego nie należy z nich rezygnować.

W kąciku czytelniczym warto dodatkowo umieścić:

- lampkę lub kilka świec,
- miękką poduszkę oraz kocyk,
- minimalistyczne dodatki do witryny.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło