Koniec z nudną meblościanką, czyli jak efektywnie i efektownie przechowywać rzeczy

w: Blog Meble K&D na:
Koniec z nudną meblościanką, czyli jak efektywnie i efektownie przechowywać rzeczy

Kto z nas nie miał kiedyś do czynienia z klasyczną meblościanką, która nie tylko obniżała estetykę wnętrza, ale też niepotrzebnie zajmowała przestrzeń? Choć tego rodzaju umeblowanie klasyfikujemy zazwyczaj jako przestarzały relikt PRL-u, wielu z nas wciąż ma je we własnych mieszkaniach. Poniżej prezentujemy kilka atrakcyjnych i ergonomicznych mebli, które z powodzeniem zastąpią każdą meblościankę.

Co zamiast meblościanki? Podpowiadamy!

Meblościanka nie tylko obciąża pomieszczenie wizualnie – takie zestawy mebli składają się zazwyczaj z masywnych, ciężkich elementów o grubych ściankach, przez co znacznie redukują przestrzeń. Oprócz tego nie stwarza ona niemal żadnych możliwości aranżacyjnych – nawet jeżeli zdołamy rozdzielić od siebie poszczególne segmenty i rozstawić je w różnych miejscach w pokoju, efekt niemal zawsze będzie groteskowy i nieestetyczny.

Co więcej, wbrew pozorom meblościanka wcale nie pomaga nam w efektywnym przechowywaniu przedmiotów – w każdym przypadku jesteśmy bowiem uzależnieni od charakterystycznego układu wliczających się w nią mebli. Dobrym przykładem może być tu meblościanka z ogromną niszą na telewizor, której nie zdołamy w żaden sposób zagospodarować, jeżeli telewizora nie posiadamy i w związku z tym chcielibyśmy przeznaczyć tę przestrzeń na coś innego.

Warto więc zastąpić to ciężkie i niepraktyczne wyposażenie nowymi meblami, które z jednej strony będą znacznie bardziej atrakcyjne i zaoferują nam większe pole do aranżacji, a z drugiej dadzą nam znacznie więcej możliwości ergonomicznego przechowywania rzeczy. Doskonale sprawdzą się tutaj takie warianty jak:

  • Komoda – z jednej strony zapewnia szereg wygodnych półek oraz szafki z drzwiczkami, z drugiej jest na tyle niska, by jej szeroki blat stanowił dodatkową przestrzeń, na której można postawić lampę, kosmetyki czy pojemniki i szkatułki z biżuterią. Świetnym wyborem będzie tu np. piękna komoda drewniana K-2P w stylu prowansalskim, która może posłużyć do wygodnego przechowywania ubrań czy przedmiotów osobistych.
  • Witryna z oszklonymi drzwiczkami – idealna do przechowywania książek, ozdobnego szkła czy – jeżeli należymy do kolekcjonerów –zbiorów, które chcemy wyeksponować. Choć taka witryna nie należy do najniższych mebli, ze względu na charakterystyczny design i nadające jej wizualnej lekkości szkło nie będzie dominować w pomieszczeniu.
  • Kredens – doskonały wariant dla tych, którzy chcą w bezpieczny sposób przechowywać naczynia stołowe i jednocześnie zachować dość miejsca na atrakcyjną prezentację najpiękniejszych z nich. Mebel ten będzie wspaniale wyglądał w jadalni czy salonie połączonym z kuchnią.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło