Kredensy nie tylko do kuchni, czyli tradycyjny mebel w nowoczesnych aranżacjach

w: Blog Meble K&D na:
Kredensy nie tylko do kuchni, czyli tradycyjny mebel w nowoczesnych aranżacjach

Na przestrzeni kilku ostatnich lat można zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania dawnymi stylami wykończenia wnętrz. Urządzający bardzo chętnie sięgają po dawne trendy, jednocześnie unowocześniając je poprzez inne zastosowanie. Niemałą popularnością cieszą się obecnie kredensy, które współcześnie umieszcza się już nie tylko w kuchniach.

Nowoczesny sposób wykorzystania kredensu w wystroju wnętrza

Jak już zostało wspomniane, mebel ten przeżywa właśnie swój renesans. Jeszcze niedawno kojarzony był z przestarzałymi trendami, zaś dziś jest już uznawany za klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody. Co więcej, kredens drewniany może być wykorzystany nie tylko w kuchni, ale także innych pomieszczeniach domu czy mieszkania.

Okazuje się jednak, że urządzający bardzo chętnie łączą klasykę z nowoczesnością. Od kilku lat tradycyjne kredensy najczęściej łączy się ze współczesnymi trendami, co tworzy niezwykle ciekawą kompozycję. Z reguły mebel ten występuje w towarzystwie modnych dodatków i ozdób lub jest po prostu umieszczany w nowoczesnym wnętrzu, co stanowi świetną metodę na efektowny kontrast.

Gdzie obecnie umieszcza się kredensy?

Pomimo upływu lat, kredensy nadal bardzo często można spotkać w kuchniach. Wynika to oczywiście z ich faktycznego przeznaczenia. Jak wiadomo, wzorcowo służą one bowiem do przechowywania zastawy stołowej lub również suchych produktów spożywczych. Równie często umieszczane są w jadalniach, w których nie tylko przydają się do składowania zastawy, ale również skutecznie zdobią całe pomieszczenie.

Nowoczesne zastosowanie kredensów znacząco odbiega od tradycji. Kredensy można coraz częściej spotkać także w salonach. Znajdują one tam zupełnie nowe zastosowanie, służąc jako efektowny barek lub domowa biblioteczka. Zdarza się także, że wówczas urządzający dodatkowo umieszczają na nich nowoczesne dodatki. Drewniany kredens świetnie sprawdza się także w przedpokoju. Wówczas fantastycznie wypełnia wolną przestrzeń, a jednocześnie sprytnie ukryje obuwie oraz drobne akcesoria.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło