Ława kontra stolik kawowy - co powinno znaleźć się w eleganckim salonie?

w: Blog Meble K&D na:
Ława kontra stolik kawowy - co powinno znaleźć się w eleganckim salonie?

Salon to niewątpliwie najbardziej reprezentacyjne wnętrze w całym domu lub mieszkaniu. To właśnie w nim gromadzą się goście z okazji rozmaitych uroczystości, to w nim rodzina obchodzi poszczególne święta. Z tych oto względów salon przybiera zazwyczaj bardzo reprezentacyjny charakter. Wstawia się do niego eleganckie meble, aby podkreślić wyjątkowy klimat wnętrza.

Wybór mebli do salonu nie jest jednak wcale taki prosty. Oferta rynkowa jest dość bogata i często trudno zorientować się w tym, co właściwie najbardziej pasowałoby do danego wnętrza. Jeden z dylematów, który można mieć, gdy w grę wchodzi wybór mebli do salonu, polega na tym, czy zdecydować się na ławę, czy też na stolik kawowy. Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje wady, jak i zalety i zasadność jego zastosowania zależy w dużej mierze od kontekstu.

Poszczególne rozbieżności

Różnicą, która najbardziej rzuca się w oczy przy porównywaniu stolika kawowego i ławy, jest oczywiście rozmiar. Stolik kawowy to mebel, który jest zazwyczaj niewielkich wymiarów – zdecydowanie mniejszych niż zwykły stół jadalny. To właśnie z tego względu mebel ten sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach, które są, jak to mówi popularne powiedzenie, ciasne ale własne. Niewielkie rozmiary nie wykluczają jednak wygody. Wprost przeciwnie, stolik kawowy to niezwykle ergonomiczne rozwiązanie. A poza tym prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Ława jest naturalnie większa niż stolik kawowy. Z tego powodu znacznie lepiej sprawdzi się we wnętrzach, które są rozleglejsze. Dla starszych ław charakterystyczne jest to, iż są one niższe, toteż mogą sprawiać pewne problemy przy spożywaniu posiłków, natomiast nowsze ławy często osiągają wysokość odpowiednią do tego, aby można było przy nich spokojnie jeść. Zaletą ław jest także to, iż posiadają one dodatkową półkę, na której można przechowywać różnego rodzaju przedmioty (na przykład książki).

Jak widać, i stolik kawowy, i ława ma swoją specyfikę. Z tego względu każdy z tych typów mebli do salonu sprawdzi się w określonym rodzaju pomieszczeń. Meble nie są bowiem wartością samą w sobie, lecz tworzą jakość wespół z wnętrzem, w którym się znajdują.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło