Łóżko z litego drewna dębowego - doskonała inwestycja na długie lata

w: Blog Meble K&D na:
Łóżko z litego drewna dębowego - doskonała inwestycja na długie lata

Łóżko jest meblem, którego potrzebuje każdy człowiek. Spędzamy w nim kilka godzin każdej doby, a więc aż ⅓ życia. Z tego powodu warto zatroszczyć się, aby było porządnie wykonane. Jednym z najlepszych jakościowo materiałów, z których wytwarza się meble, jest dąb. Drewno tego drzewa jest jednym z najtwardszych występujących w Polsce. Lite dębowe meble mają ogrom zalet.

Zalety łóżek dębowych

Najważniejszym atutem łóżek wykonanych z dębu jest ich bardzo duża trwałość. Dzięki niej jest to zakup na wiele lat. W odróżnieniu od mebli ze sklejki, pokrytych okleiną, trudno je uszkodzić. A jeśli np. podczas przeprowadzki zdarzy się, że sprzęt zostanie porysowany, nie ma żadnego problemu w odnowieniu go. Z powodu odporności takiego łóżka jest to doskonały wybór dla rodziców małych dzieci, które czasami z nimi śpią. Łóżko dębowe nie jest wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Kolejną zaletą mebli wykonanych z dębu są ich właściwości antystatyczne. Na drewnie kurz nie odkłada się z taką łatwością jak na przedmiotach wykonanych ze sztucznych materiałów. Z tego powodu drewniane łóżko z pewnością docenią alergicy.

Każdy przedmiot z drewna jest wyjątkowy. Nie istnieją dwa identyczne drewniane łóżka. Układ słoi i sęków jest indywidualny dla każdego kawałka drewna.

Do jakich wnętrz pasują łóżka drewniane?

Łóżka dębowe ze względu na swoją ponadczasowość pasują do praktycznie każdego wnętrza. Są jednak style wnętrzarskie, z którymi drewniane meble wyjątkowo współgrają.

Jednym z nich jest styl rustykalny. Czerpie z wiejskich wnętrz, w których pełno jest drewnianych, stylowych mebli. Drewno jest kluczowym materiałem w tego typu pomieszczeniach.

Meble drewniane idealnie odnajdują się również w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. W tego typu aranżacjach stawia się na naturalne materiały, proste formy, wygodę i komfort. Drewniane łóżko może być w swoim naturalnym kolorze lub pomalowane na biało.

Style, w których również nie może zabraknąć drewna to styl klasyczny, industrialny, boho i vintage.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło