Materac sprężynowy czy piankowy? Który wybrać?

w: Blog Meble K&D na:
Materac sprężynowy czy piankowy? Który wybrać?

Materace piankowe cieszą się bardzo dużą popularnością i są jednym z najchętniej wybieranych modeli. Jednak nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też materace sprężynowe. Oba modele różnią się przede wszystkim konstrukcją, co poniekąd przekłada się także na ich podstawowe właściwości. Nie wiesz, który model wybrać? Przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze cechy materaców piankowych i sprężynowych, a także podpowiadamy, dla kogo dedykowany jest każdy z nich.

Specyfika materaców sprężynowych

Materace sprężynowe dostępne są na rynku od lat, ale nowoczesne modele zostały udoskonalone i znacznie różnią się od tych z przeszłości. Nie trzeba już obawiać się wystających czy przemieszczających się sprężyn, które zaburzają komfort snu. W standardowych materacach bonellowych sprężyny są bardzo wytrzymałe i mocne, zapewniając doskonałe podparcie dla ciała. Są one dostępne w atrakcyjnych cenach.

Ciekawymi wariantami są też sprężynowe materace kieszeniowe - pocket i multipocket. W tym przypadku każda sprężyna “zapakowana” jest w oddzielną kieszonkę. Taka konstrukcja dodatkowo podnosi komfort użytkowania materaca. Wersja multipocket tym różni się od standardowej pocket, że kieszonek jest więcej, a sprężyny mają mniejszą średnicę, co przekłada się na jeszcze lepszą elastyczność punktową materaca.

- Dla kogo materace sprężynowe? Materace sprężynowe dostępne są w atrakcyjnych cenach, więc każdy może pozwolić sobie na wygodę, jaką zapewniają. Do również doskonała propozycja dla osób, które przyzwyczajone są do tradycyjnych rozwiązań i niekoniecznie doceniają wypełnienia z różnego rodzaju pianek. Są to modele, które bardzo dobrze podpierają ciało, więc nadają się również dla osób o większej wadze. Obawiasz się, że z materaca zaczną wystawać sprężyny lub po pewnym czasie zaczną one skrzypieć? W przypadku nowoczesnych materaców możesz zapomnieć o takich problemach! Wybierając produkty sprawdzonych marek, np. Hilding, Janpol, Optimum, Comforteo masz pewność długotrwałego, niezawodnego użytkowania materaca.

Specyfika materaców piankowych

Wypełnienia piankowe stały się prawdziwą rewolucją w dziedzinie materaców. Obecnie są jednym z najchętniej wybieranych przez klientów rozwiązań. Wszystko to za sprawą niewątpliwych zalet, jakimi się wyróżniają. Zapewniają wyjątkową wygodę użytkowania. Są elastyczne i sprężyste, dlatego bardzo dobrze podpierają kręgosłup, a jednocześnie doskonale dostosowują się do pozycji podczas snu. Dostępne są w różnych twardościach, dzięki czemu każdy może dobrać materac piankowy adekwatnie do swoich potrzeb i preferencji. Pianki użyte do ich produkcji to materiały oddychające i przewiewne, dlatego też zapewniają wysoki poziom higieny. Dobra wentylacja redukuje problem zapocenia materaca i eliminuje ryzyko rozwoju różnorodnych bakterii czy pleśni.

- Dla kogo materac piankowy? To idealna opcja dla wymagających użytkowników, którzy oczekują wyjątkowego komfortu podczas nocnego odpoczynku. Świetnie sprawdzą się także w przypadku osób, które borykają się z bólem lub schorzeniami kręgosłupa.

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło