Meble z drewna - jakie gatunki są wykorzystywane do ich produkcji?

w: Blog Meble K&D na:

Drewno od zawsze wykorzystywane było do wykonywania mebli - bez względu na epokę czy rejon świata. Zmieniają się trendy w aranżacjach wnętrz, inne są oczekiwania użytkowników, pojawia się wiele innych tworzyw, a jednak meble drewniane wciąż są najpopularniejsze i najbardziej dla nas wartościowe. 

Do ich produkcji mogą być użyte różne gatunki drewna krajowego oraz egzotycznego. Możemy jednak wyróżnić kilka najpopularniejszych gatunków, które w naszym kraju są bardzo chętnie wybierane. W tym artykule wymienimy i krótko scharakteryzujemy najważniejsze z nich.

  • Meble z drewna sosnowego

Sosna to jeden z najczęściej wykorzystywanych naturalnych surowców nie tylko do produkcji mebli, ale i budowy domów. W naszym kraju drewno sosnowe jest stosunkowo tanie (w porównaniu do innych gatunków drewna), dlatego też znajduje powszechne zastosowanie w meblarstwie. Można z niego wykonywać różnorodne elementy wyposażenia domowych wnętrz - począwszy od solidnych łóżek, a skończywszy na dekoracyjnych frontach meblowych. Doceniane jest przede wszystkim za unikalne, kremowe usłojenie i możliwość stosunkowo łatwej obróbki. Jest to drewno średnio twarde. Naturalnie występuje w kolorze beżowo-żółtym, ale wykazuje wyjątkową łatwość barwienia.

W naszej ofercie z drewna sosnowego wykonane są meble m.in. z kolekcji HACIENDA.

  • Meble z drewna olchowego

Meble olchowe zachwycają przede wszystkim swoim wyjątkowym kolorem. Z olchy pochodzi drewno lekkie i doskonale poddające się obróbce ze względu na swoją miękkość. Wyróżnia się też dużą elastycznością oraz trwałością, dzięki czemu pod wpływem umiejętnej obróbki można uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Co więcej, drewno olchowe doskonale znosi suszenie (nie kurczy się, nie pęka), klejenie czy pokrywanie lakierami i bejcą. To wszystko sprawia, że stanowi niezwykle wdzięczny materiał do wykonywania mebli.

Drewno olchowe zostało użyte do produkcji mebli z naszej kolekcji PROWANSJA.

  • Meble z drewna dębowego

Drewno dębowe jest zdecydowanie najbardziej doceniane w meblarstwie i cieszy się największym zainteresowaniem. Powstają z niego piękne, wytrzymałe i ponadczasowe meble. O jego trwałości świadczy fakt, że stosowane jest również do wykańczania schodów, podłóg czy wykonywania drzwi. Wyróżnia się ciepłym odcieniem, sprawiając, że wnętrz wygląda niezwykle przytulnie, a jednocześnie elegancko. Jednak drewno dębowe jest dość wymagającym materiałem w obróbce ze względu na swoją twardość.

Drewno dębowe zostało wykorzystane do wykonania mebli z kolekcji PROWANSJA.

  • Meble z drewna brzozowego

Drewno brzozowe jest stosunkowo miękkie i niezbyt ciężkie. Bardzo dobrze poddaje się obróbce, więc świetnie nadaje się do tworzenia mebli. Wyróżnia się charakterystycznym odcieniem, który świetnie pasuje do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.

Meble z drewna brzozowego w naszej ofercie znaleźć można w m.in. kolekcjach TOSKANIA, RODAN, ANTIQUE.

 

 

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło