Podstawowe różnice w budowie materacy sprężynowych

w: Blog Meble K&D na:
Podstawowe różnice w budowie materacy sprężynowych

Wygodny sen zależy w największym stopniu od tego, czy materac jest dobrze dopasowany do wagi i preferencji użytkownika. Podjęcie decyzji, który typ materaca będzie najlepszy, nie jest jednak łatwe, nawet jeśli ograniczyć wybór tylko do materacy sprężynowych. Swoje zalety mają zarówno klasyczne materace bonelowe, jak i kieszeniowe czy materace multipocket. Przekonajmy się, jakie są między nimi różnice.

Co jest ważne przy wyborze materaca?

Materac powinien gwarantować dobre podparcie przy wszystkich częściach ciała, w zależności od nacisku, jaki wywiera ono na jego powierzchnię. Zapewnia to możliwość rozluźnienia mięśni i zapobiega powstawaniu bolesnych przykurczów. Przy optymalnym ułożeniu ciała nie występują też żadne naciski na kręgosłup, a zwłaszcza znajdujące się między kręgami dyski. Materac właściwie wspierający ciało pozwala także na prawidłowy przepływ krwi.

Jakie są typy materacy sprężynowych i ich zalety?

W materacach sprężynowych za komfort odpowiadają wszystkie materiały użyte do stworzenia materaca. Liczyć się będzie zarówno pianka lub syntetyk czy włókno wypełniające wierzchnią część materaca umieszczoną nad sprężynami, jak i ich rodzaj. W przypadku materacy bonelowych główna część składa się z połączonych ze sobą okrągłych sprężyn. Materace tego typu uginają się na większej powierzchni proporcjonalnie do wielkości ciała leżącego. Z uwagi na nierówny rozkład masy będą zagłębiać się na dość dużym obszarze. Inaczej będzie w materacach kieszeniowych. Tu każda sprężyna jest umieszczona w osobnej materiałowej tubie, może więc uginać się niezależnie od innych. Taka konstrukcja sprawia, że różne części ciała mogą być podpierane w różnym stopniu, a cięższy tułów nie powoduje „zapadania się” niemal całego materaca. Materace tego rodzaju są droższe ze względu na większą ilość materiałów. Materace multipocket mają podobną budowę co materace kieszeniowe. Używane sprężyny mają mniejszą średnicę, ich liczba jest jednak znacznie większa, przez co mogą one lepiej dopasowywać się do nacisku w poszczególnych miejscach.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło