3 powody czemu warto wybrać łóżko z zagłówkiem

w: Blog Meble K&D na:
3 powody czemu warto wybrać łóżko z zagłówkiem

Łóżko jest nie tylko centralnym punktem sypialni, ale i jednym z najważniejszych mebli w całym domu. Dlatego jego zakup powinien być w pełni przemyślany. Pierwsze kryteria, które przychodzą na myśl to oczywiście rozmiar łoża oraz jego wygląd. I choć, oczywiście, są to najważniejsze cechy, na które trzeba zwrócić uwagę, to czy jedyne? Warto pomyśleć również o zagłówku, który pełni istotną rolę — nie tylko reprezentatywną, ale i praktyczną! Dowiedz się, dlaczego warto wybrać łóżko z zagłówkiem.

Jakie funkcje spełnia zagłówek w łóżku?

Łóżko to miejsce, w którym spędza się naprawdę wiele godzin. Nie tylko podczas snu, ale i w trakcie relaksu. Odpowiedni zagłówek zwiększy funkcjonalność tego mebla i ułatwi mnóstwo czynności. Co uzyskasz, wybierając łoże z wezgłowiem? 

- Główną funkcją i zaletą zagłówka jest oczywiście to, że stanowi on oparcie. Odpoczynek w łóżku przeglądając internet w telefonie lub czytając książkę, chęć obejrzenia filmu w telewizorze czy ulubionego serialu na laptopie, granie na konsoli — to wszystko ułatwi Ci właśnie wezgłowie< style="text-align: justify;">. Dzięki niemu będziesz mógł wygodnie się usadowić i korzystać z wolnego czasu, w pozycji półleżącej. Nawet praca zdalna może być wykonywana spod pościeli! Gdy w łóżku nie ma zagłówka, często poduszka staje się jego zamiennikiem. Jednakże wymięta w każdą stronę, wymagająca ciągłego poprawiania, nie jest w stanie zastąpić wezgłowia. To często skutkuje bólem karku i kręgosłupa, gdyż poduszka jest zwyczajnie nieprzystosowana do roli, którą się jej nadaje.  


- Niezabudowane z zewnątrz ściany potrafią być naprawdę zimne i nieprzyjemne, zwłaszcza gdy dotykają łóżka. Tapicerowany zagłówek doskonale odizoluje Cię od chłodnej, szorstkiej i twardej powierzchni, która nie kojarzy się z wygodnym odpoczynkiem. Z kolei, w drugą stronę — również ściana będzie chroniona przed zarysowaniami czy zabrudzeniami, dzięki czemu sypialnia będzie wyglądać idealnie. Nie musisz się też obawiać, że coś wpadnie za łóżko.


- Zagłówek nada sypialni niepowtarzalnego wyglądu. Łóżka z wezgłowiem wyglądają o wiele bardziej elegancko. Pasują do większości stylów, w których możesz urządzić sypialnię. Zagłówek tapicerowany może dodać romantycznego, przytulnego wyglądu. Z kolei chcąc idealnie wpasować się w chłodniejszy, rustykalny design, dobrze jest zdecydować się na masywne łóżko kontynentalne. Wszystko zależy od dodatków, które w połączeniu z odpowiednim łożem, uczynią sypialnię najpiękniejszym pomieszczeniem w całym Twoim domu!

Łóżko z zagłówkiem często wyposażone jest w skrzynię na pościel, a nawet materac, co znacznie ułatwia zakup. Wszystko jest od razu gotowe! Jeżeli masz do wyboru zwykłe łoże lub łóżko tapicerowane z zagłówkiem, zdecydowanie lepszym wyborem jest to drugie. Posiada o wiele więcej zalet. Nawet jeżeli służy Ci ono tylko do spania, funkcjonalność wezgłowia przełoży się na Twoją wygodę i komfort w trakcie snu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło