Stół okrągły czy prostokątny? Jaki sprawdzi się w kuchni?

w: Blog Meble K&D na:
Stół okrągły czy prostokątny? Jaki sprawdzi się w kuchni?

W kuchni spędzamy stosunkowo dużo czasu w ciągu dnia. To przecież miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, a często także tam je spożywamy. Z tego powodu nie należy bagatelizować urządzania tego pomieszczenia. Odpowiednio umeblowana kuchnia umożliwi bowiem komfort oraz wygodę swoim użytkownikom. Domownicy często zastanawiają się, jaki stół będzie odpowiedni.

Jaki stół wybrać do kuchni – okrągły czy prostokątny?

Na samym wstępie należy podkreślić, że w tym przypadku raczej nie ma złych decyzji. Ostateczny wybór zależy więc głównie od preferencji oraz potrzeb domowników. Warto jednak wcześniej rozważyć wszelkie za i przeciw obu rodzajów stołu, aby finalnie być w pełni zadowolonym z dokonanego zakupu. Ponadto podpowiadamy, że rozsądnie jest zwrócić uwagę na materiał mebla. Nie ulega wątpliwości, że stół drewniany okaże się strzałem w dziesiątkę.

Mebel ten powinien być dopasowany przede wszystkim do powierzchni pomieszczenia. Należy mieć na uwadze, że w małych kuchniach lepszym wyborem będzie stół prostokątny,  ponieważ łatwiej dopasować go do układu wnętrza. Zawsze można ustawić go przy samej ścianie, aby jak najbardziej zaoszczędzić wolną przestrzeń. Jeżeli jednak zdecydujesz się na okrągły stół w niewielkiej kuchni, wybierz mebel o stosunkowo małej średnicy.

Niemniej istotna jest funkcjonalność mebla. Stoły prostokątne to w zasadzie klasyka, do której przyzwyczajony jest każdy z nas. Warto jednak zaznaczyć, że stoły okrągłe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Można ustawić przy nich większą liczbę krzeseł, w tym także nieparzystą. Co więcej, podczas posiłku każdy z domowników ma ułatwiony dostęp do potraw umieszczonych na stole. Brak ostrych krawędzi tego mebla będzie z kolei szczególnie ważną cechą dla rodziców z małymi dziećmi.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem wysokiej jakości stołu do kuchni, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy zarówno modele prostokątne, jak i okrągłe, dlatego jesteśmy przekonani, że znajdziesz mebel, który idealnie wpisze się w Twoją wizję.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło