6 praktycznych mebli do pokoju dziecka

w: Blog Meble K&D na:
6 praktycznych mebli do pokoju dziecka

Pokój dziecka jest pomieszczeniem, które systematycznie się zmienia. Dlatego dobranie mebli do niego powinno być przemyślane, tak aby mogły pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Sprzęty umieszczone w pokoju dziecięcym muszą być bezpieczne i trwałe. Z tego powodu warto wybierać meble wykonane z naturalnych materiałów, które w razie potrzeby można odnowić. Idealnym wyborem jest drewno.

Jakie łóżko wybrać do pokoju dziecka?

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecka. To w nim spędza ⅓ doby. Z tego powodu należy kupić model wygodny. Można wybierać spośród praktycznych kanap, które w dzień stają się meblem do wypoczynku czy czytania książek, a w nocy są miejscem do snu. Większość rozkładanych kanap wyposażona jest w schowek na pościel. W tego typu skrzyniach często jest na tyle dużo miejsca, że możliwe jest umieszczenie w nich nie tylko kołdry i poduszek, ale również np. rzadziej używanych zabawek.

Z kolei wybierając łóżko z materacem, można dostosować jego twardość i właściwości do potrzeb dziecka. Odpowiednio dobrany materac piankowy, kieszonkowy czy lateksowy jest szczególnie ważny dla dzieci, które mają problemy z kręgosłupem.

Meblem, który również jest przydatny w nocnej porze, jest szafka nocna. To na niej kładzie się lampkę, szklankę wody, czy okulary.

Praktyczne meble do przechowywania

W pokoju dziecka znajduje się bardzo dużo przedmiotów. Z tego powodu niezbędne są meble, które pomieszczą wszystkie sprzęty, zabawki i ubrania.

Pierwszym niezbędnym meblem do przechowywania jest szafa na ubrania. Powinna być wyposażona w drążek, na którym wiesza się ubrania oraz w półki i szuflady.

Jeśli dziecko ma zgromadzoną dużą ilość książek, gier planszowych, figurek, czy innego typu przedmiotów, które warto zaprezentować, przydatna będzie przeszklona witryna. Jej przewagą nad półkami jest ochrona znajdujących się wewnątrz rzeczy przed kurzem.

Każde dziecko chodzące do szkoły ma w swoim pokoju dużą ilość długopisów, mazaków i innego typu przyborów. Najlepiej przechowywać je w pobliżu stanowiska pracy. Z tego powodu świetnym pomysłem jest zakup biurka z szufladami i szafkami.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło