Typy materacy termoelastycznych

w: Blog Meble K&D na:
Typy materacy termoelastycznych

Materace termoelastyczne, które cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, zapewniają wyjątkową wygodę podczas snu. Ich wkład składa się ze specjalnej pianki, która wykazuje zdolność dostosowywania się do kształtu oraz pozycji przyjmowanej w trakcie odpoczynku. Dzieje się tak nie tylko za sprawą nacisku, ale również temperatury ciała. Oprócz tego delikatna pianka jest niezwykle przyjemna w dotyku, co dodatkowo potęguje przyjemne doznania. Pod tym względem nie ma bardziej komfortowych materaców!

W jakich materacach znajduje zastosowanie pianka termoelastyczna?

Zastosowanie pianki termoelastycznej w materacach to stosunkowa nowość na naszym rynku. Może być ona zastosowana w różnych modelach materaców. Występuje ona przede wszystkim z lateksowych i piankowych materacach wielostrefowych. To właśnie dzięki niej wykazują one właściwości przeciwodleżynowe, pozytywnie wpływając na prawidłowy obieg krwi, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka występowania zastojów płynów ustrojowych i drętwieniu kończyn.

Pianka termoelastyczna wykorzystywana jest także w materacach kieszeniowych, których konstrukcja składa się ze sprężyn ukrytych w specjalnej ochronnej obudowie. Wkład piankowy wykorzystany jest do wykonania zewnętrznej warstwy materaca, z którą użytkownik ma bezpośredni kontakt.

Różne gęstości pianki termoelastycznej

Pianka w materacach termoelastycznych może mieć różną gęstość. Im większa gęstość pianki, tym twardszy i mocniejszy materac. Niższe gęstości dedykowane są osobom, które preferują sen na miękkim podłożu. Zasadniczo uznaje się również, że miękkie materace przeznaczone są raczej dla osób szczupłych.

Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na wysokość (głębokość) warstwy wykonanej z pianki termoelastycznej, gdyż ona również wpływa na komfort snu. Jeśli materac zawiera warstwę piankową o wysokości zaledwie 1 cm, raczej nie zapewni nam wygody, jakiej oczekujemy od materaców termoelastycznych.

Dobrej jakości materace termoelastyczne wykonane są z kilku różnych rodzajów pianki i właśnie takie wprowadziliśmy do naszej oferty, aby zapewnić ich przyszłym użytkownikom maksymalny komfort i pełną higieniczność.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło